Talon R25

Termovizní zaměřovač optika 25 mm, detektor VOx 384 x 288

Základní popis

Termovizní zaměřovač Talon je jedním z nejkompaktnějších a nejlehčích termovizních dalekohledů na současném trhu. Optické zvětšení je malé – 1,9x, stejně jako zaostřovací vzdálenost – od 2 metrů, ale široký pozorovací úhel 18,5 x 13,8m. Tato kombinace umožní nejefektivnější využití termovizního zaměřovače na krátké vzdálenosti a při průzkumu terénu a pozorování. Díky dobré citlivosti detektoru 384×288 (12 mikronů, 50 Hz) s NETD<30 mK a OLED obrazovce 1024×768, v chladu a při pozorování objektů s nízkým kontrastem je obraz jasnější a detailnější než u termovizí s podobnou matricí a NETD<35… 50mK.. Videorekordér s vnitřní pamětí 32 Gb, Wi-Fi modulem, dlouhou dobou provozu a řadou dalších důležitých funkcí promění zařízení ve všestranný lovecký nástroj i pro ty nejnáročnější profesionály.

⦁ Termovizní zaměřovač s montáží Weaver „klik“ pro upevnění na zraň
⦁ Pokročilý 12 μm snímač s citlivostí méně než 25 mK NETD
⦁ Optické zvětšení 1,9x dané ohniskovou vzdáleností objektivu 25 mm
⦁ Dlouhou dobu provozu zajišťují dva výměnné akumulátory CR123
⦁ Pomocí konektoru USB-C lze připojit externí zdroj (powerbanku)
⦁ Menu v českém jazyce
⦁ Uživatelsky přívětivé ovládání tlačítky na horní straně přístroje
⦁ Funkce Standby volitelná / při nečinosti 60 min. (pohotovostní režim)
⦁ Pořízení fotografií, nebo video na vnitřní uložiště 32 Gb
⦁ Zabudovaný Wifi modul pro přenos dat
⦁ Funkce PIP obraz v obraze
⦁ Digitální zoom- jednoduše ovládaný
⦁ Funkce digitální úpravy obrazu DDE, AGC

není skladem

Detailní popis a funkce

Tři způsoby kalibrace detektoru: automatický se závěrkou, poloautomatický (lovec stiskne tlačítko, program spustí závěrku) a manuální tichý (objektiv je uzavřen víčkem, závěrka se nespouští a podle toho se nevydávat žádný hluk). Kruhový ovládací panel připomíná květ sedmikrásky: uprostřed je tlačítko zapnutí/vypnutí a kolem jsou 4 tlačítka pro přístup k „rychlým“ funkcím a nabídkám. Lze je snadno stisknout jedním prstem i v rukavici, což je výhodné při použití na zbrani, jako monokulár nebo jako mobilní videokamera. Videorekordér pořizuje fotografie a videa, snímky se ukládají do paměti zařízení (32 GB). Pokud zaměřovač připojíte k počítači nebo notebooku v režimu flash karty, pak lze všechny soubory přenést do PC a tam si je prohlížet. Přes Wi-Fi se můžete připojit ke smartphonu/tabletu s aplikací CONOTECH (Android, iOS) a používat dalekohled jako hledáček. Z aplikace je k dispozici vzdálené monitorování i natáčení fotografií/videí. 3 nastřelovací profily. Termozaměřovač CONOTECH Talon R25 umožní nastřelení pro 3 různé zbraně a střelivo. Po úpravě bodu zásahu se kompenzační korekce pro 100, 200, 300, 400 a 500 metrů automaticky vypočítají na základě vzdálenosti fotografování zadané v nastavení. Korekční hodnoty se „zapisují“ nejen do aktuálního profilu, ale zobrazují se také na zaměřovacím kříži zobrazeném na obrazovce. Lithiové baterie CR123 zajistí výdrž baterie 4 hodiny. Můžete také použít externí napájení z Power Banky, USB port je skrytý pod gumovou záslepkou. Design do každého počasí. Značkový držák na Weaver. Podle výrobce je zařízení chráněno před prachem a deštěm podle třídy IP67 (je povoleno i krátkodobé ponoření do vody do hloubky 1 m) a snáší teplo do +50 °C a mráz do -20 ° C. Očnice rychle vycentruje oko vůči ose okuláru, během dne chrání před rozptýleným světlem a v noci maskuje záři obrazovky. Odnímatelný kryt objektivu chrání objektiv před poškrábáním a slouží k tiché kalibraci detektoru (bez závěrky). Montáž weawer „click“ vám umožňuje neztrácet čas šroubováním, ale okamžitě upevnit Talon R25 na zbraň s lištou Picatinny.

Přehled parametrů

Detektor VOx (Vanadium Oxide) nechlazený

Rozlišení

384 x 288

Obnovovací frekvence

50 Hz

Rozměr pixelu

12 μm

Spektrální rozsah

8-14 μm

Teplotní citlivost- NETD

<30mK

Optické charakteristiky

Ohnisková vzdál. objektivu

25 mm

Světelnost objektivu

F 1,0

Optické zvětšení objektivu

1,9 x

Zorné pole na 100 m

10,6°x7,9°/18,5mx13,8m

Rozsah zaostření

2 m - ∞

Nastavení dioptrií

± 5D

Vzdálenost oka od čočky

60 mm

Funkce

Zoom 1x, 2x, 4x

Zvětšení 1.9x, 3.8x, 7.6x

Barvy

4 volitelné

Doba náběhu

<5 sekund

Úprava obrazu- DDE

Digital Detail Enhancement

Kontrast a jas- AGC

Auto Gain Control

Obrazový ekvalizér úprava

Zesílení, kontrast, ostrost

Jas obrazovky

Nastavení jasu displeje

Extrémní režim

Ano

Online aktualizace systému

Ano

kalibrace

Auto, manuál, tichá

Záměrná osnova

5 volitelných typů

Barva osnovy

Zelená, červená, bílá, černá

Počet nastavení- profily

R1, R2, R3

Zmrazení obrazu

Nastřelení na 1 výstřel

Režim Standby

Volitelný/ po nečinnosti 1 h.

Volitelný PIP

Zvětšené okno v horní části

Reset přístroje

Výrobní nastavení

Displej

Typ displeje / rozlišení

Oled 1024 x 768

Externí video

Wifi přenos

Vnitřní paměť

32 Gb

Napájení

Akumulátory 2 výměnné

2x CR123A

Externí zdroj

USB typ C powerbanka

Doba provozu při 22°C

4 hodiny

Fyzikální vlastnosti

hmotnost

440 g bez akumulátorů

rozměry

150 x 55 x 57 mm

Montáž

Weaver-Picatinny systém klik

Stupeň ochrany IP67

Vodotěsný 30 min. 1 m

Provozní teploty

-20°C až 50°C

Skladovací teploty

-40°C až 60°C

Odolnost proti otřesům

1200g/ms

12 μM POKROČILÝ OBRAZOVÝ SNÍMAČ

Pokročilý 12 μm obrazový snímač s citlivostí méně než <25 mk NETD nabízí ostrý a velmi kontrastní obraz. Oproti 17μm snímači má menší zorné pole (FOV), větší zvětšení a dosah pozorování. To poskytuje přístrojům Polaris úžasné rozpoznávání detailů i při nízkém tepelném kontrastu okolí – na sněhu, prachu, kouři, mlze, oparu a dalších atmosférických podmínkách.

WIFI A NAHRÁVÁNÍ NA VNITŘNÍ ULOŽIŠTĚ

Vestavěný Wi-Fi modul umožňuje propojit Polaris s mobilními zařízení, což umožňuje přijímat záběry v reálném čase a ukládat snímky/videa zachycené zařízením. Vnitřní paměť o velikosti 32 Gb poskytuje dostatek místa pro nahrávání a fotografování vzrušujících okamžiků z lovu.

VODOTĚSNÉ PROVEDENÍ IP67

IP67 vodotěsný pro ochranu před silným deštěm, sněhem, vlhkostí a prachem. Přístroj je navržen tak, aby fungoval bezchybně i po ponoření do 1 metru vody po dobu až 30 minut.

5 VOLITELNÝCH TYPŮ NITKOVÉHO KŘÍŽE

VYSOKÁ ODOLNOST PROTI OTŘESŮM 1200G

Talon se vyznačuje vysokou odolností proti otřesům a může být použit s puškou loveckou zbraní pro takové náboje jako 9,3×64, .30-06, .300, .375. atd. Lze použít i pro zbraně s hladkým vývrtem a airsoftové zbraně.

Video

Manuál – Talon R25

Brožura – Talon R25

Potřebujete poradit s výběrem pro noční vidění?

Neváhejte a kontaktujte nás, rádi zodpovíme všechny dotazy a pomůžeme s výběrem toho nejlepšího přístroje, který splní všechna očekávání.