Dipol D400 DNS

Digitální předsádka, dalekohled

Základní popis

Dipol D400 DNS je digitální předsádka firmy Dipol, vyrobena ze slitiny hliníku, velmi odolný kompaktní a ultralehký design a bezproblémově funguje s vašimi denními dalekohledy s použitím upevňovacího adaptéru. Umožňuje snadno přeměnit denní puškohled na plnohodnotný digitální  zaměřovač pro noční vidění. Kvalitní adaptér zajišťuje přesné umístění středu zorného pole přístroje s nitkovým křížem zaměřovacího kříže. Nejsou nutné žádné změny polohy zaměřovače ani nastřelování zaměřovače. Obraz se promítá na OLED displeji s rozlišením 1024 × 768 pixelů. Výkonná optika vám umožní s jistotou zasáhnout cíle na střeleckou vzdálenost v úplné tmě. Pro zvýšení dosahu detekce objektů za špatných nebo žádných světelných podmínek je model vybaven IR diodovým ozařovačem. Vlnová délka ozařovače 940 nm je pro lidi a zvířata neviditelná. Zařízení je testováno na rázové zatížení 500g. Hlavní výhodou je, že není potřeba pořizovat noční zaměřovač. Nyní můžete lovit se svým obvyklým optickým zaměřovačem kdykoli během dne nebo v noci.

• Digitální předsádka, rychlé upevnění k dennímu puškohledu
• Plně funkční pozorovací dalekohled s použitím okuláru
• Široké zorné pole pro snadnou orientaci
• Video senzor SONY VNA-735-PR-CCIR-RS232
• Optické zvětšení 1,6x, na puškohledu= zvětšení puškohledu
• Optimální zvětšení puškohledu 1,5- 6x
• Barvy zobrazení zelená a černo/ bílá
• Průměr výstupní pupily 30 mm
• Nastavení citlivosti a jasu senzoru
• Dlouhý provoz zajišťují dva výměnné akumulátory RCR123A
• Konektor micro USB připojí externí zdroj (powerbanku)
• Rychlé nabíjení s dodaným nabíječem Nitecore UM2.
• Uživatelsky přívětivé ovládání přístroje jedním tlačítkem
• Hlavní vypínač pro snadné ovládání v rukavicích OFF, ON, Standby

28 000 CZK (23 140 CZK bez DPH)

Detailní popis a funkce

Špičková DIGITÁLNÍ předsádka/ dalekohled firmy Dipol, je určen k použití v různých podmínkách den, noc, soumrak, kdy přístroje na noční vidění s elektrooptickými zesilovači jasu neumožní zamíření na cíl. Je možno použít jako digitální předsádku využívající zvětšení denního puškohledu, po nasazení na objektiv zůstává zvětšení denního zaměřovače beze změny. Lze použít jako pozorovací dalekohled našroubováním okuláru s výsledným zvětšením 2,5x. Ideální je použití s denními zaměřovači s proměnným zvětšením „variábly“ kdy při malém zvětšení naroste jas obrazu, na větší vzdálenosti s dostatkem světla lze nastavit velké zvětšení a využít dosah přístroje. Přístroj je vybaven pohotovostním režimem pro sniženíe spotřeby energie, rychlý náběh přístroje do 5 sekund, možnost použití dobíjecích akumulátorů CR123, konektor a dodaný kabel pro připojení externí baterie. Přístroj je vyroben ze slitiny hliníku zajišťuje velkou odolnost proti mechanickému zatížení, propracované ostření obrazu, korekce dioptrií při použití jako pozorovací dalekohled s okulárem. Výkonná optika vám umožní s jistotou zasáhnout cíle na střeleckou vzdálenost v úplné tmě. Výrobcem deklarovaný maximální dosah detekce postavy je až 500 metrů, nejúčinnější vzdálenost pro přesný výstřel na velké zvíře je až 250 metrů. Přístroj lze používat s ozařovači 940 nm, které jsou neviditelné pro zvěř, manuální regulace zesílení senzoru a jasu mikrodispleje, menu v Ru a En. Pro upevnění na puškohledy se používají adaptéry Dipol, popř. od jiných výrobců. Široká uživatelská nastavení umožňují optimálně přizpůsobit citlivost předsádky a nastavit nejlepší kvalitu obrazu. Volitelné zobrazení zelené a nebo černo-bílé. Jas displeje nastavitelný v 50 úrovních. Citlivost snímače lze změnit do 5 poloh. Čas vypnutí displeje lze naprogramovat. Softwarová korekce polohy zarovná zorné pole vzhledem k zaměřovacímu kříži. Tři uživatelské profily, ve kterých můžete individuálně konfigurovat parametry zobrazení a citlivost, pomohou zkrátit dobu přípravy na záběr v různých pozorovacích podmínkách. Veškeré ovládání je prováděno válcovým rotačním enkodérem. Pohodlné umístění a podélný zářez vám umožní manipulovat s nastavením, aniž byste museli sundávat rukavice.

Přehled parametrů

Digitální senzor

Typ

VNA-735-PR-CCIR-RS232

Výrobce

SONY

Formát senzoru

752 x 768

Spektrální citlivost

400 – 1 000 nm

Optické charakteristiky

Ohnisková vzdálenost objektivu

50 mm

Světelnost objektivu

F 1,2

Optické zvětšení předsádky

1,6 x

Zvětšení monokulární režim

2,5x

Detekce postavy 0,5x 1,8m

500 m

Účinný dostřel

250 m

Zorné pole na 100 m

5,4° x 4,12°

Rozsah zaostření

3 m - ∞

Průměr výstupní pupily

30 mm

Funkce

Barvy

Zelená a černo-bílá

Doba náběhu

<5 sekund

Volba provozu

Předsádka / monokulár

Multifunkční knoflík MENU:

Komplet nastavení obrazu:

- Jas

Nastavení jasu displeje

- Citlivost

Nastavení citl. senzoru

Režim Standby („spánek“)

Stiskem hlavního vypínače

Časové nastavení vypnutí

Ano

Nastavitelné profily obrazu

1, 2, 3.

Displej

Typ mikro displeje

OLED

Rozlišení displeje

1024 x 768

Ozařovač LED didový

Plynulá regulace výkonu

0 - 400 mW

Vlnová délka

940 nm

Napájení

Akumulátory

2 x CR123

Kapacita

1 400 mAh

Doba provozu 22°C

4 hodiny

Externí zdroj (powerbank)

5V micro USB typ C

Doba provozu při 22°C

Podle kapacity

Fyzikální a provozní vlastnosti

Materiál

Slitina hliníku

Hmostnost

0,57 kg

Rozměry

156 x 86 x 67 mm

Provozní teploty

-20°C až 50°C

Rázové zatížení

600 G

Stupeň ochrany IEC 60529

IP66

NEVYŽADUJE NASTŘELOVÁNÍ, RYCHLÁ MONTÁŽ

Digitální předsádka Dipol D400 DNS se rychle nasune na Váš puškohled, aniž by jej bylo třeba znovu nastřelovat. Adaptér (Dipol, Rusan) umožňuje provádět opakovanou montáž a demontáž předsádky, zajistí přesné vyrovnání zorného pole nástavce s centrálním bodem zorného pole puškohledu za účelem dosažení optimální polohy obrazu.

MATERIÁLY KE STAŽENÍ

MANUÁL – DIPOL D400

BROŽURA – DIPOL D400

Potřebujete poradit s výběrem pro noční vidění?

Neváhejte a kontaktujte nás, rádi zodpovíme všechny dotazy a pomůžeme s výběrem toho nejlepšího přístroje, který splní všechna očekávání.