Dedal D541

Předsádka na noční vidění zesilovač jasu NL Photonis ECHO

Základní popis

Dedal D541 je nejmenší předsádka na noční vidění firmy Dedal, nabízíme ji se špičkovým zesilovačem jasu ECHO holandské firmy Photonis. Tělo přístroje je vyrobeno ze slitiny hliníku, velmi odolný kompaktní a ultralehký design a bezproblémově funguje s vašimi denními zaměřovači. K upevnění na denní zaměřovač nabízíme originální adaptéry firmy Dedal, popř. firmy Rusan. Osvědčený bezporuchový zesilovač jasu firmy Photonis poskytuje dokonale ostrý a vysoce kontrastní obraz pro perfektní identifikaci těch nejmenších detailů, ve srovnání s termovizními přístroji je obraz ostřejší a reálný jako při pohledu okem ve dne.

• Předsádka se zesilovačem jasu ECHO firmy Photonis NL
• Snadná montáž bez nutnosti změny nastřelení
• Plně funkční pozorovací dalekohled při použití okuláru
• Optické zvětšení 1x, ve spojení s puškohledem = zvětšení puškohledu
• Dlouhá doba provozu 60 hodin 1 ks. baterie CR123A
• Výkonný IR ozařovač nerušící zvěř 850 nm
• Weawer lišta pro upevnění přídavných zařízení
• Ovládání přístroje jedním vypínačem OFF, ON, IR
• Vypínač umožní snadné ovládání v rukavicích
• V ceně dálkový ypínač RC01 s kabelem na předpažbí
• Funkce ATG Autogating pro ochranu zesilovače

není skladem

Detailní popis a funkce

Dedal D541 špičková předsádka na noční vidění se zesilovačem jasu NL firmy Photonis, upevnění pomocí adaptéru (Dedal, Rusan) na objektiv ze přední strany denního zaměřovače. Po našroubování okuláru lze použít i jako monokulární pozorovací dalekoled zvětšení 2,5x, je vyroben ze slitiny hliníku, zajišťuje velkou odolnost proti mechanickému zatížení, má kompaktní a ultralehký design. Přístroj je určen k použití v podmínkách se zhoršenou viditelností (noc, soumrak), poskytuje perfektně ostrý a reálný obraz na rozdíl od termovizních přístrojů, které nedosáhnou ostrosti jako přístroje se zesilovači jasu. Zvětšení přístroje 1x, po nasazení na objektiv denního zaměřovače zůstává zvětšení zaměřovače beze změny, po našroubování okuláru na přístroj- pozorovací dalekohled se zvětšením 2,5x. Ideální je použití s denními zaměřovači s proměnným zvětšením „variábly“ kdy při malém zvětšení naroste jas obrazu a velikost zorného pole, na větší vzdálenosti s dostatkem světla (na louky) lze nastavit velké zvětšení a využít dosah přístroje. Přístroj lze pomocí adaptérů Dedal 42, 50, 56 mm a Rusan (na přesný průměr zaměřovače) připevnit na objektiv denního zaměřovače. Možno připojit k foto-video přístrojům, možnost upevnění infračervených ozařovačů- vhodné při použití s denním zaměřovačem, ochrana proti bodovým zdrojům světla, ochrana proti vysoké úrovni osvětlení, automatická regulace zesílení jasu. Přístroj nabízíme jen se špičkovými zesilovači jasu holandské firmy PHOTONIS v provedení DEP 0, ECHO, 4G se zeleným / černo-bílým obrazem onyx a funkcí ATG (autogating). Přístroj má pevný led diodový ozařovač 870 nm, doporučujeme pořídit i diplňkový laserový ozařovač, pro ještě lepší vykreslení obrazu v podmínkách úplné tmy. Součástí dodávky je dálkový vypínač RC01 s kabelem, který lze upevnit na předpažbí zbraně a snadno ovládat přístroj při držení zbraně.

Přehled parametrů

Zesilovač jasu ECHO - NL Photonis

Výrobce

Photonis

Typ ECHO

ZG0405

Barva- fosfor P43

Zelená (plněvýkonná)

Rozlišení Lp/mm

65 - 75

Zesílení jasu

39 000 – 45 000 x

Poměr signál/šum

26 - 29

FOM

1 800 – 2 000

Optické charakteristiky

Ohnisková vzdálenost objektivu

78 mm

Světelnost objektivu

F 1,5

Optické zvětšení předsádky

1 x

Zvětšení s okulárem

2,5 x

Optimální zvětšení

2,5 – 8 x

Přípustné zvětšení

1 – 20 x

Zorné pole na 100 m

Rozsah zaostření

10 m - ∞

Průměr výstupní pupily

28 mm

Funkce

Barvy

Zelená (černo-bílá)

Doba náběhu

okamžitě

Použití jako

Předsádka / monokulár

Hlavní vypínač

OFF, ON, IR1, IR2

Ozařovač LED didový

Regulace 2 stupně

35, 75 mW

Vlnová délka

850 nm

Napájení

Akumulátor

1 x CR123

Kapacita

Dle typu

Doba provozu 22°C

Min. 60 hodin

Fyzikální a provozní vlastnosti

Materiál

Slitina hliníku

Hmostnost

0,6 kg

Rozměry

185 x 60 x 80 mm

Provozní teploty

-40°C až 50°C

Rázové zatížení

600 G

Stupeň ochrany IEC 60529

IP66

NEVYŽADUJE NASTŘELOVÁNÍ, RYCHLÁ MONTÁŽ

Předsádka Dedal D541 se rychle nasune na Váš puškohled, aniž by jej bylo třeba znovu nastřelovat. Adaptér (Dedal, Rusan) umožňuje provádět opakovanou montáž a demontáž předsádky, zajistí přesné vyrovnání zorného pole nástavce s centrálním bodem zorného pole puškohledu za účelem dosažení optimální polohy obrazu.

MATERIÁLY KE STAŽENÍ

Manuál - Dedal 541

Brožura - Dedal 541

Potřebujete poradit s výběrem pro noční vidění?

Neváhejte a kontaktujte nás, rádi zodpovíme všechny dotazy a pomůžeme s výběrem toho nejlepšího přístroje, který splní všechna očekávání.